Demon Solitaire - Spille denne gratis Online kort spil som er en dæmon spil, solitaire spil, kortspil, kort spil, sjove spil, casino spil, androidog alle frie spil på Fupa spil
   

Fun Demon Solitaire Free Game

"Demon Solitaire"
A Free Online Game


Demon Solitaire

Click To Play

Free Game Plays: 366915  Online Game Rating: Rate Demon Solitaire Star 1Rate Demon Solitaire Star 2Rate Demon Solitaire Star 3Rate Demon Solitaire Star 4Rate Demon Solitaire Star 5 Online Bookmark:


Demon Solitaire Online Information

Demon Solitaire Category: Online Cards Games
Description: Der er flere gengivelser af Solitaire her på Fupa og dette er en anden meget sjovt at spille. Formålet med dette spil er at flytte alle kortene til instituttet I begyndelsen af spillet, 13 kort vil blive behandlet til det nederste venstre hjørne, 4 kort vil blive behandlet nederst højre hjørne, og et kort vil blive lagt i foundation. Alle bunker i foundation skal starte med nummer på det kort, der sættes i foundation. Instituttet kortene skal have samme kulør og stablet i stigende rækkefølge for de tal, indpakning fra konge til ES, hvis nødvendigt. Tip: Kort kan sættes tableau bunker midlertidigt, tableau kortene skal opbygges i skiftende farver og i faldende rækkefølge, indpakning fra ES til konge, hvis nødvendigt. Når en tableau stakken er tom, skal det være udfyldt med et kort fra reserven, hvis reserven også er tom, så det kan udfyldes ved ethvert kort. Klik på lager bunken (øverste venstre hjørne) til at åbne nye kort. Der er ubegrænset redeals til bestanden kortene, men score vil blive fratrukket for hver redeal. Nu give dette utroligt sjovt spil Demon Solitaire prøve, du vil ikke fortryde det! Dette spil er online.
Tags: , , , , , ,
Developer: Fupa
Instructions: Kontrollere inde i spillet instruktioner til, hvordan man spillerDemon Solitaire.

Link Code: | Embed Code: | IFrame Code:
Tilføj dette spil til din webside!

Kopier koden til din side

Demon Solitaire Vildt kommentarer

/tinyf/jester.png Fupawebster661 wrote at 7/26/2010 11:51:00 PM
"Great Game,Thank you."
/tinyf/hippy.png FupaDrahma_Kwe wrote at 6/26/2009 9:00:00 PM
"i love this game! "
/tinyf/diver.png FupaMandMs wrote at 3/8/2009 2:56:00 PM
"I had that problem & I loged off then tried again & it worked for me!"
/tinyf/baker.png Fupaalcabe wrote at 10/23/2008 8:09:00 PM
"i can't get the game to start"
Sign up or Login to post a comment about Demon Solitaire!


Seneste Online Scores
She Devil FupaRedhot1412200
She Devil FupaRedhot1410100
Hippy Fupahaleyscomet8400
Hippy Fupahaleyscomet7400
Hippy Fupahaleyscomet6300
Robin Hood Fupatheresapollastri6700
Robin Hood FupaAlka12313200
Robin Hood FupaAlka12312200
Robin Hood FupaAlka12311200
Robin Hood FupaAlka1237000
Robin Hood FupaAlka1236400
Robin Hood FupaAlka1232800
Robin Hood Fupaplaytop12200
Robin Hood Fupaplaytop6500
Archbishop Fupayanogaco13200


Hvis du kunne lide Demon Solitaire Du kan også gerne dette spil:



  


DMCA | Privacy | Sitemap
Copyright © 2008-2014 Fupa Games Inc. Trademarks & Copyrights belong to their respective owners.