Terrace Solitaire - Spille denne gratis Online kort spil som er et flash spil, spil spil, fupa spil, flashgame. sjove spil, awesome spillet, solitaire spil, kort spil, kortspil, strategispil, casino spil, androidog alle frie spil på Fupa spil
   

Fun Terrace Solitaire Free Game

"Terrace Solitaire"
A Free Online Game


Terrace Solitaire

Click To Play

Free Game Plays: 28204  Online Game Rating: Rate Terrace Solitaire Star 1Rate Terrace Solitaire Star 2Rate Terrace Solitaire Star 3Rate Terrace Solitaire Star 4Rate Terrace Solitaire Star 5 Online Bookmark:


Terrace Solitaire Online Information

Terrace Solitaire Category: Online Cards Games
Description: Terrasse Solitaire er en super sjov version af Solitaire! Du starter spillet med elleve kort (terrasse kort) og fire kort vil blive behandlet til Tableau bunken.Formålet med spillet er at flytte alle kortene til instituttets opbygget fra alternative farver indpakning fra konge til ES. Være starategic, fordi hvis du ikke er i stand til at gøre spillet fremrykkende flytter dit spil vil ende! Dette spil er online.
Tags: , , , , , , , , , ,
Developer: Fupa
Instructions: Use mouse to click and drag the cards to correct areas.

Link Code: | Embed Code: | IFrame Code:
Tilføj dette spil til din webside!

Kopier koden til din side

Terrace Solitaire Vildt kommentarer

Leave a comment about Terrace Solitaire!
Sign up or Login to post a comment about Terrace Solitaire!


Seneste Online Scores
Archbishop Fupayanogaco31200
Archbishop Fupayanogaco25200
Archbishop Fupayanogaco19200
Archbishop Fupayanogaco8700
Musketeer FupaTracyMarie6431200
Musketeer FupaTracyMarie6425800
Astronaut Fupacherry48821600
Queen Fupalady6918000
Queen Fupalady6917100
Queen Fupalady6915300
Queen Fupalady6912300
Robin Hood FupaKristi112600
Anne Bonny Fupapearlgecko23700
Jester Fupacherry176431200
Jester Fupacherry176427900


Hvis du kunne lide Terrace Solitaire Du kan også gerne dette spil:



  


DMCA | Privacy | Sitemap
Copyright © 2008-2014 Fupa Games Inc. Trademarks & Copyrights belong to their respective owners.